Iraila - 2009
AAAOOLI
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 
XML logo Ekitaldiak XMLan

Agenda

Hurrengo ekitaldiak, data honetatik aurrera: 2009/09/09

LEHIAKETA

irailak 12

TXIRRINDULARI LASTERKETA

Arratsaldeko 16:00etan:

Jubenil mailako txirrindulari lasterketa. 50. San Migel froga.

LEHIAKETA

Hasi: irailak 12. Amaitu: irailak 13

FUTBOL 7 TXAPELKETA

Goiz eta Arratsaldez Azkoagainen, Futbol 7-ko txapelketa.

LEHIAKETA

Hasi: irailak 12. Amaitu: urriak 24

SAN MIGEL TENIS TXAPELKETA

Zubikoa kiroldegian, XVIII. Tenis Txapelketa.

Izen-ematea: Zubikoan irailak 7-17 bitartean.

NATUR IBILBIDEAK

irailak 13

XX. MOUNTAIN BIKE IRTEERA

XX. Mountain Bike irteera Zubikoa kiroldegitik.

Izen-ematea: izena frogaren egunean emango da. 10€ ordaindu beharko dira.

  • Derrigorrezkoa da kaskoa eramatea.

ERAKUSKETA

Hasi: irailak 14. Amaitu: irailak 27

NAZIOARTEKO TXAKUR TXAPELKETAKO KARTELEN ERAKUSKETA

Ekitakdi honen 50. urteurrena ospatuz, Artzain-Txakur Txapelketako Kartelen erakusketa egongo da Kultur Etxean.

NON: Kultur Etxeko erakusketa gelan.

ORDUTEGIA: 18:00-20:00

HITZALDIA

irailak 17

PASTORALGINTZA ESPETXEETAN "UN POZO CON SALIDA"

GAIA: Pastoralgintza espetxeetan, "Un pozo con salida".

HIZLARIA: Arantxa Azkue.

LEKUA: Kultur Etxean

ORDUTEGIA: 18:30

LEHIAKETA

irailak 19

XXII OÑATI SARIA

Goizeko 10:00etan:

XXII. Oñati Saria Txirrindulari lasterketa "Etxeberri"ren oroimenez. Afizionatu maila (lehendakari txapelketa).

LEHIAKETA

Hasi: irailak 19. Amaitu: irailak 20

FUTBOL 7 TXAPELKETA

Goiz eta arratsaldez:

Azkoagainen, I. San Migel 7ko Futbol txapelketa.

JAIAK

irailak 19

HAURREN DANBORRADA

Haurren danborrada, Musika Bandak lagunduta. Amaiera Foru enparantzan izango da.

ORDUTEGIA: 18:00

Danborradaren ondoren, erraldoiak eta txorimaloak.

KONTZERTUA

irailak 19

IZER, ALABIER ETA LUTXURDIXO

Izer, Alabier eta Lutxurdixo trikitilariekin erromeria.

NON: Kale Zaharreko plazatxoan.

ORDUTEGIA: 20:00-21:30 / 23:30tik aurrera

JAIAK

irailak 20

HAURREN EGUNA

Goizeko 9:00etan:

Txistulari Bandaren goiz-eresia.

Goizeko 10etan:

Parte hartzen duten dantza-taldeak Otadui zuhaiztira iritsiko dira.

Goizeko 11:00etan:

Haurrei ogitartekoa banatzea.

Eguerdiko 12:00etan:

Foru enparantzan Alkate Txikiaren agurra eta aurreskua.

Eguerdiko 12:15etan:

Dantza taldeak herriko kaleetan ibiliko dira.

Eguerdiko 13:30etan:

Bazkari ordurako,

Osorik irakurri

LEHIAKETA

irailak 20

BASO IBILBIDEKO ARKU TIRAKETA

Goizeko 9:00etatik aurrera:

Baso Ibilbideko Arku-Tiraketa Urrutxu inguruan (Gipuzkoako Txapelketa).

HITZALDIA

irailak 23

UN PASEO POR EL AÑORADO FERROCARRIL VASCO

GAIA: "Un paseo por el añorado Ferrocarril Vasco-Navarro".

HIZLARIA: Jabier Suso, Vasco-Navarro Trenbidean aditua.

NON: Kultur Etxean

ORDUTEGIA: 19:00

JAIAK

irailak 25

BEHAKETA ASTRONOMIKOA

Arratsaldeko 20:00etatik gaueko 23:00etara: Foru enparantzan, behaketa astronomikoa.

JAIAK

irailak 25

BARRAKAK MERKEAGO

Egun guztian zehar barraketan euro 1 kobratuko da.

LEHIAKETA

irailak 26

SAN MIGEL PILOTA TXAPELKETAKO FINAL-ERDIAK

Arratsaldeko 16:00etan:

Zubikoa pilotalekuan, XXVI.San Migel pilota txapelketari dagozkion partidak, final-erdiak.

JAIAK

irailak 26

XXXII. SAN MIGEL ESKUBALOI TXAPELKETA

Zubikoa kiroldegian, XXXII. SanMigel eskubaloi txapelketa. Mutilen Senior maila.

JAIAK

irailak 26

MUS TXAPELKETA

Arratsaldeko 17:00etan:

Foru enparantzan, I. San Migel Mus-Txapelketa.

JAIAK

irailak 26

PINTXO DASTAKETA

Arratsaldeko 19:00etan:

Foru enparantzan, GIOKELAk eskainita, Artzain-Txakur Txapelketaren 50. urteurrena ospatzeko, pintxo dastaketa.

JAIAK

irailak 26

ERRALDOI ETA BURUHANDIEN KONPARTSAK

Arratsaldeko 18:00etan:

Erraldoi eta buruhandien konpartsak kaleetan

 

es en fr ca