Sailkapena

Finalaurrekoak

Bi itzuli egingo dira. Lehenengoan lau saio (Bergara, Gasteiz, Tolosa eta Hendaia) eta bigarrenean hiru saio (Gernika, Iruñea eta Donostia).

Lehen itzulian, saio bakoitzeko irabazlea zuzenean pasatuko da bigarren itzulira eta beste 14 bertsolari puntuazioz.

Bigarren itzulia amaituta, batu egingo dira finalaurreko bi saioetan bertsolariek ataratako puntuak. Lehenengo zazpirek kantatuko dute finalean Andoni Egañarekin batera.

2.itzulia

Lehen itzuliko puntuazioei, bigarren itzulian jasotakoak gehitu behar zaizkie. Puntuazioz lehenengo zazpiak sailkatuko dira finalera.

Bertsolaria Puntuak (1.itzulia)  Puntuak (2. itzulia) Guztira
1- Maialen Lujanbio 708,5  puntu 703 puntu       1411,5 puntu
2- Amets Arzallus 704 puntu  685,75 puntu  1389,75 puntu
3- Aitor Mendiluze 680 puntu  669,75 puntu  1349,75 puntu
4- Jon Maia 679 puntu 661,5 puntu 1340,5 puntu
5- Unai Iturriaga 626 puntu 692,25 puntu  1318,25 puntu
6- Aitor Sarriegi 651 puntu  651,75 puntu  1302,75 puntu
7- Sustrai Colina 646 puntu  655 puntu 1301 puntu
8 – Uxue Alberdi 637,5 puntu 649,75 puntu 1287,25puntu
9-  Miren Amuriza 655,5 puntu  631,25 puntu 1286,75 puntu
10- Iñaki Zelaia 643,5 puntu  639,25 puntu  1282,75 puntu
11- Julio Soto 652,5 puntu  628,5 puntu  1281 puntu
12- Beñat Gaztelumendi 644,5 puntu  634,25 puntu 1278,75 puntu
13- Igor Elortza 629 puntu  641 puntu  1270 puntu
14- Arkaitz Estiballes 630,5 puntu  627,5 puntu  1258 puntu
15- Onintza Enbeita 631,5 puntu  620,75 puntu  1252,25 puntu
16- Jone Uria 634 puntu  613,25 puntu  1247,25 puntu
17- Iñaki Gurrutxaga 626 puntu  608 puntu  1234 puntu
18- Jon Martin 619 puntu  606,5 puntu  1225,5 puntu

 

1. itzulia

Saio bakoitzeko irabazlea zuzenean pasatuko da hurrengo itzulira; puntu gehien batzen dituzten beste 14 bertsolarirekin osatuko da finalaurrekoen bigarren itzulira pasatzen den taldea

Bergarako lehen sailkatua Maialen Lujanbio 708,5 puntu
Gasteizko lehen sailkatua Miren Amuriza 655,5 puntu
Tolosako lehen sailkatua Sustrai Colina  646 puntu
Hendaiako lehen sailkatua  Amets Arzallus  704 puntu

 

Puntuazioz sailkatuak:

1- Aitor Mendiluze 680 puntu
2 – Jon Maia 679 puntu
3 – Julio Soto 652,5 puntu
4 -Aitor Sarriegi 651 puntu
5 -Beñat Gaztelumendi 644,5 puntu
6 – Iñaki Zelaia 643,5 puntu
7 – Uxue Alberdi 637,5 puntu
8 – Jone Uria 634 puntu
9 – Onintza Enbeita 631,5 puntu
10 – Arkaitz Estiballes 630,5 puntu
11 – Igor Elortza 629 puntu
12 -Unai Iturriaga 626 puntu
13 – Iñaki Gurrutxaga  626 puntu
14 – Jon Martin 619  puntu
15 – Xabier Paya  616 puntu
16 – Etxahun Lekue  608,5 puntu
17 -Fredi Paia  596 puntu
18 -Ainhoa Agirreazaldegi  594 puntu
19 – Iker Zubeldia  591 puntu
20 – Maddalen Arzallus  588 puntu

Final-laurdenak

Talde bakoitzeko irabazlea zuzenean pasatuko da hurrengo fasera; puntu gehien batzen dituzten beste 11 bertsolarirekin osatuko da finalaurrekoetara pasatuko den taldea.

Zuzenean txartela lortuko dute:

Zestokoa lehen sailkatua Jone Uria 661,5 puntu
Leitzako lehen sailkatua Etxahun Lekue 643 puntu
Bilboko lehen sailkatua Iñaki Zelaia 643 puntu
Uztaritzeko lehen sailkatua Beñat Gaztelumendi 669 puntu
Zarauzko lehen sailkatua Iker Zubeldia 643 puntu
Laudioko lehen sailkatua Miren Amuriza 655,5

 

 Puntuazioz txartela lortuko dute:

1 – Arkaitz Estiballes 661 puntu
2 – Uxue Alberdi 660 puntu
3 – Aitor Sarriegi 657 puntu
4 – Fredi Paia 649 puntu
5 – Xabier Paya 644,5 puntu
6 – Iñaki Gurrutxaga 642,5 puntu
7- Julio Soto 639,5 puntu
8- Jon Martin 639 puntu
9 – Maddalen Arzallus 636,5 puntu
10- Ainhoa Agirreazaldegi 634 puntu
11- Onintza Enbeita 632,5 puntu
12 – Amaia Agirre 631,5 puntu
13 – Iratxe Ibarra 627,5 puntu
14 – Unai Agirre 622 puntu
15 – Iñigo Manzisidor “Mantxi” 621,5 puntu
16 – Unai Muñoa 615,5 puntu
17 – Oihana Bartra 612 puntu
18 – Joxe Munduate 608,5 puntu
19 – Xabier Sukia 604 puntu
20 – Arkaitz Oiartzabal “Xamoa” 601 puntu
21 – Jexux Mari Irazu 599,5 puntu
22 – Ibon Ajuria 598,5 puntu
23 – Iñigo Izagirre 596 puntu
24 – Xabier Silveira 595,5 puntu
25 – Asier Otamendi 588 puntu
26- Miren Artetxe 583,5 puntu
27- Iñigo Olaetxea 575 puntu
28- Odei Barroso 574,5 puntu
29- Erika Lagoma 567 puntu
30 – Oihane Perea 558,5 puntu

SAILKATZE PROZESUA

FINALAURREKOEN 1. ITZULIRAKO

Bergara2009-11-07 Gasteiz2009-011-08 Tolosa2009-11-14 Hendaia2009-11-15
Aitor Mendiluze Unai Iturriaga Igor Elortza Amets Arzallus
Maialen Lujanbio Miren Amuriza Sustrai Colina Jon Maia
Etxahun Lekue Iñaki Zelaia Iker Zubeldia Jone Uria
Beñat Gaztelumendi Arkaitz Estiballes Uxue Alberdi Aitor Sarriegi
Fredi Paia Xabier Paya Iñaki Gurrutxaga Julio Soto
Jon Martin Maddalen Arzallus Ainhoa Agirreazaldegi Onintza Enbeita

FINALAURREKOEN 2. ITZULIRAKO

Gernika2009-11-21 Iruñea2009-11-22 Donostia2009-11-29
Sustrai Colina Amets Arzallus Maialen Lujanbio
Miren Amuriza Aitor Mendiluze Jon Maia
Beñat Gaztelumendi Julio Soto Aitor Sarriegi
Jone Uria Iñaki Zelaia Uxue Alberdi
Igor Elortza Onintza Enbeita Arkaitz Estiballes
Jon Martin Unai Iturriaga Iñaki Gurrutxaga

FINALERAKO

Barakaldo – 2009/12/13 – BEC

Andoni Egaña

Puntuazioz zazpi bertsolari

  • Bertso saio hautatuak bertsoplaza.tv-n
  • Barakaldo


    Abenduak 13, igandea, BEC, 11:00

  • BARAKALDO

    Bertsolaria Puntuak
    Maialen Lujanbio 1630,75
    Amets Arzallus 1582
    Jon Maia 1060
    Andoni Egaña 1058
    Unai Iturriaga 1046,25
    Sustrai Colina 1037
    Aitor Mendiluze 1009,25
    Aitor Sarriegi 983,75
  • Eskura ezazu txapelketari buruzko informazioa sakeleko telefonoan eskuratzeko argibideak


Iradoki Presentzia & Komunikazioa