Eustat

Eustat Euskadi.net

Lurzoruaren egitura orokorra eta organikoa eta udalerrien araberako kalifikazioa. Azalera (Ha.) 2008

 Udalerriko azaleraKalifikatutako lurzorua
  Egoitzarako lurzoruaJarduera ekonomikoetarako lurzoruaSistema orokorretako lurzoruaLurzoru urbanizaezina
      
Euskal AE723.27119.85813.64923.814661.180
      
Lurralde historikoak     
Araba303.1395.9984.9126.130283.878
Bizkaia221.4378.7964.9938.803198.226
Gipuzkoa198.6955.0643.7448.882179.075
      
Eskualdeak     
Arabako Ibarrak63.99068045549862.604
Arabako Lautada78.4403.3673.2993.44667.310
Arabako Mendialdea48.0303076994146.632
Arratia Nerbioi40.06044521751838.700
Bidasoa Beherea7.1607573032.2313.754
Bilbo Handia37.3704.6533.2015.32924.260
Deba Beherea18.03028731860016.830
Deba Garaia34.8404236201.04032.079
Donostia30.5302.1801.1433.22823.660
Durangaldea31.73172891898928.996
Enkartazioak42.92072715158541.512
Errioxa Arabarra31.59053635728330.241
Gernika-Bermeo28.41552015341326.574
Goierri36.71845744958735.067
Gorbeia Inguruak40.48063534542438.286
Kantauri Arabarra33.21047338852931.416
Markina-Ondarroa20.50625610130219.907
Plentzia-Mungia20.4351.46825166818.278
Tolosaldea33.24036033546931.887
Urola-Kostaldea32.72054753464330.513
      
Udalerriak     
Abadiño3.610511121493.288
Abaltzisketa1.1203-131.130
Abanto y Ciérvana-Abanto Zierbena1.6201091651221.237
Aduna70075210626
Aia5.6002034315.403
Aizarnazabal65092212606
Ajangiz7305117699
Albiztur1.29042131.259
Alegia780101030715
Alegria-Dulantzi1.99096102431.748
Alkiza1.1905-41.209
Alonsotegi2.1403223581.890
Altzaga2504-4233
Altzo9805411965
Amezketa2.0601811112.032
Amorebieta-Etxano5.8301342951255.305
Amoroto1.29064111.283
Amurrio9.6401901631409.066
Andoain2.74079801462.381
Anoeta41015118376
Antzuola2.7701814212.714
Añana2.19015-92.135
Arakaldo260778246
Arama130265123
Aramaio7.380112197.216
Arantzazu380988332
Areatza91017-5890
Aretxabaleta2.9104133442.473
Armiñon1.0601820501.187
Arraia-Maeztu12.31070135112.128
Arrankudiaga2.2802018212.188
Arrasate/Mondragón3.4301752584252.460
Arratzu9867-11972
Arrazua-Ubarrundia5.74082161164.668
Arrieta1.45011-101.418
Arrigorriaga1.60062613541.121
Artea1.2402419141.174
Artzentales3.67019-143.615
Artziniega2.7405124162.619
Asparrena6.520110102546.238
Asteasu1.6902124261.625
Astigarraga1.1504874138938
Ataun5.870204205.773
Atxondo2.3201327222.276
Aulesti2.53082122.538
Ayala/Aiara14.080119627413.611
Azkoitia5.6608881645.265
Azpeitia6.9401071521236.513
Bakio1.6801795391.412
Baliarrain2702-3260
Balmaseda2.2305033402.092
Baños de Ebro/Mañueta9502035899
Barakaldo2.4304412272221.592
Barrika78062837648
Barrundia9.750136-499.259
Basauri700143192218145
Beasain3.00066771002.733
Bedia1.6501118101.582
Beizama1.68031261.603
Belauntza3408183328
Berango8801001644715
Berantevilla3.5703226293.490
Berastegi4.590194314.502
Bergara7.710551652787.034
Bermeo3.41074281023.101
Bernedo13.04089872912.225
Berriatua1.8002319371.826
Berriz3.0104343892.818
Berrobi270722257
Bidegoian1.37012471.324
Bilbo4.1301.303941.0791.596
Busturia1.960530401.861
Campezo/Kanpezu8.5006328618.373
Deba5.19036791064.789
Derio830231183220452
Dima6.1803910266.209
Donostia6.1501.2022711.5543.006
Durango1.07121790192605
EA1.4206181.366
Eibar2.240109741262.177
Elantxobe1905-4174
Elburgo/Burgelu3.2105313472.725
Elciego1.6303027101.503
Elduain2.51015382.483
Elgeta1.6901325231.644
Elgoibar3.92060109773.616
Elorrio3.7206654813.490
Elvillar/Bilar1.750183101.710
Erandio1.750901802431.301
Ereño1.07010-121.030
Ermua620563942508
Errenteria3.190225993062.454
Errezil3.22044163.193
Erriberagoitia/Ribera Alta11.980113187611.762
Errigoiti1.640137111.622
Eskoriatza4.0402832403.945
Etxebarri330886232176
Etxebarria1.810524301.712
Ezkio-Itsaso2.1201134222.041
Forua800825736
Fruiz5609-17528
Gabiria1.490118161.445
Gaintza6001-8578
Galdakao3.1702301802242.441
Galdames4.45022151184.265
Gamiz-Fika1.550352301.461
Garai71012-7694
Gatika1.7201012251.673
Gautegiz Arteaga1.36073-201.250
Gaztelu890307870
Gernika-Lumo8491255349635
Getaria1.0602231491.016
Getxo1.19069216380145
Gizaburuaga6308128560
Gordexola4.100287433.985
Gorliz1.020144365784
Güeñes4.12096431273.847
Arana/Valle de Arana3.910251113.849
Hernani4.040191167613.533
Hernialde4203-5409
Hondarribia2.880375641.882653
Ibarra50015378455
Ibarrangelu1.56024-281.367
Idiazabal2.9501548322.842
Igorre1.7304243841.541
Ikaztegieta2004811174
Irun4.2803812393493.101
Iruña Oka/Iruña de Oca5.320128268924.799
Irura300111820239
Iruraiz-gauna4.71082-434.513
Ispaster2.2601410422.240
Itsasondo8907717859
Iurreta1.90018841101.665
Izurtza4306189401
Karrantza Harana/Valle de Carranza13.7704864313.612
Kortezubi1.2004-81.165
Kripan1.25011471.242
Kuartango8.44075-648.234
Labastida/Bastida3.820869293.634
Lagrán4.56026-674.442
Laguardia8.1101651091367.885
Lanciego/Lantziego2.4203046112.338
Lanestosa12019-982
Lantarón6.18097131396.398
Lapuebla de Labarca600461010519
Larrabetzu2.1501423632.032
Larraul5904-5551
Lasarte-Oria5901052598364
Laudio/Llodio3.760891282813.150
Laukiz81067-69675
Lazkao1.1405251241.037
Leaburu340487325
Legazpi4.18080561113.948
Legorreta860151521801
Legutiano4.590762681423.486
Leintz-Gatzaga1.4702-131.459
Leioa850260144225235
Lekeitio1906844469
Lemoa1.5804757691.350
Lemoiz1.3805742301.715
Leza99018-5822
Lezama1.6503275881.422
Lezo8502864276491
Lizartza1.2507891.183
Loiu1.530361583941.042
Mallabia2.3401055362.218
Mañaria1.76010661.734
Markina-Xemein4.5414319374.420
Maruri-Jatabe1.58034-311.529
Mendaro2.4401617442.439
Mendata2.2408-162.245
Mendexa72020-15657
Meñaka1.22060131.227
Moreda de Álava8701467844
Morga1.52011-111.424
Mundaka420271622348
Mungia4.4354951371513.614
Munitibar-Arbatzegi Gerrikaitz-2.4109-252.376
Murueta6101945482
Muskiz2.200681841361.690
Mutiloa8804-24834
Mutriku2.8204820622.633
Muxika5.0001931394.831
Nabarniz1.2207141.139
Navaridas8907-5881
Oiartzun6.0001301622325.437
Okondo2.9902511182.970
Olaberria690184622604
Ondarroa43349934346
Oñati10.820909319610.349
Ordizia570693581366
Orendain6305-3618
Orexa5804-4581
Orio98047825822
Ormaiztegi690203521605
Orozko10.27067181199.972
Ortuella7706863185474
Otxandio1.2403816211.167
Oyón-Oion4.52055133244.284
Pasaia1.1005328304701
Peñacerrada-Urizaharra5.7103519215.615
Plentzia630107-27412
Portugalete320148271182
Ribera Baja/Erribera Beitia2.770902411122.058
Salvatierra/Agurain3.780771871073.401
Samaniego1.06014491.034
San Millán/Donemiliaga8.54011071568.259
Santurtzi680144222142326
Segura92016313887
Sestao3509715280-
Sondika6905277179390
Sopelana8401871577548
Sopuerta4.280696524.110
Soraluze-Placencia de las Armas1.42019191851.176
Sukarrieta23020-11127
Tolosaldea3.79086531223.448
Trucios-Turtzioz3.10023363.060
Ubide2906-3270
Ugao-Miraballes520241739437
Urduliz780652746633
Urduña-Orduña3.350127491152.916
Urkabustaiz6.0509213625.920
Urnieta2.2303550262.121
Urretxu790212033686
Usurbil2.49084124852.234
Valdegovía/Gaubea23.850211128423.485
Valle de Trápaga-Trapagaran1.31094180179811
Villabona1.7702821461.645
Villabuena de Álava/Eskuernaga8501053820
Vitoria-Gasteiz27.6802.4752.5402.83620.526
Yécora/Iekora1.880150111.828
Zaldibar1.1803221411.063
Zaldibia1.620910141.626
Zalduondo1.20018-41.175
Zalla3.080354371322.844
Zambrana3.950297363.856
Zamudio2.000332941261.384
Zaratamo1.000152819959
Zarautz1.43012564991.137
Zeanuri6.7001310236.642
Zeberio4.710134324.715
Zegama3.500258143.463
Zerain1.0506-51.013
Zestoa4.37037731044.163
Zierbena1.10070175198683
Zigoitia10.21021149719.857
Ziortza-Bolibar1.8923071.879
Zizurkil1.5501924191.497
Zuia12.2502441413011.807
Zumaia1.130856393793
Zumarraga1.8205443821.666
Entziako partzoneria4.960--94.950
Badaiako mendilerroa1.981---1.981
Laño, Pipaon eta Urizaharrako komunitatea458---458
Araba eta Gipuzkoako partzoneria3.637--43.618
Aralarko Enirio3.388---3.372

Data 2009ko Azaroaren 26a

Iturria: Ingurumen, Lurralde Plangintza, Nekazaritza eta Arrantza Saila. 2008 Udalplana

Gora