Eustat

Eustat Euskadi.net

Zoru ez-urbanizagarria, tipo eta herrialde historikoaren arabera. Azalera (Ha.) 2008

 Euskal AEArabaBizkaiaGipuzkoa
Guztira661.179,9283.878,2198.226,4179.075,3
Babes berezia150.899,163.614,942.376,444.907,8
Ingurugiroaren Hobekuntza14.382,93.525,35.816,05.041,5
Basoa201.923,198.357,956.200,247.365,0
Nekazaritza eta Abeltzaintzakoa eta Landazabala194.684,186.883,269.921,837.879,1
Mendiko Larreak6.712,55.776,8358,6577,1
Lurrazaleko Uren Babesa35.223,818.674,310.762,45.787,1
Erabilera-deiera Zehaztu gabe52.853,16.521,79.523,736.807,7
Erauzketa Jarduerak1.480,2276,5681,0522,7
Landa-guneak3.021,3247,52.586,3187,5

Data 2009ko Azaroaren 26a

Iturria: Ingurumen, Lurralde Plangintza, Nekazaritza eta Arrantza Saila. 2008 Udalplana

Gora