Eustat

Eustat Euskadi.net

Industri Produkzioaren Indizea. Laburpen-taula. Datu gordinak. 2009ko abendua(p)

 INDIZEAm/m-12(1)At/At-1(2)
INDIZE OROKORRA74,9-4,9-21,4
    
ATERATZE-INDUSTRIAK60,2-34,5-29,5
Metalezko eta ez-metalezko meak60,2-34,5-29,5
    
MANUFAKTURA-INDUSTRIA71,1-6,4-23,1
Elikagai-industriak94,85,7-5,3
Ehungintza eta jantzigintza41,9-20,4-30,4
Larruaren eta oinetakoen industria16,0-77,3-66,8
Zurgintza48,9-6,7-34,0
Papera, argitalpena eta grafikoak79,1-1,9-9,4
Petrolioa fintzea86,9-24,7-11,2
Kimika-industria72,79,1-16,8
Kautxua eta plastikoa70,225,4-21,7
Ez-metalezko industria66,6-12,8-18,7
Metalgintza eta metalezko art.61,5-2,8-29,0
Makineria70,0-20,8-29,8
Material elektrikoa82,6-17,2-21,9
Garraio-materiala84,54,5-20,3
Bestelako manufakturak54,3-37,6-29,3
    
ENERGIA ELEKTRIKOA, GASA ETA URA111,07,2-5,2
Energia elektrikoa, gasa eta ura111,07,2-5,2
    
ONDASUNAK HELBURU EKONOMIKOKA   
Kontsumo-ondasunak79,0-4,3-12,5
Kontsumo-ondasun iraunkorrak54,5-27,1-28,6
Kontsumo-ondasun ez-iraunkorrak89,74,5-6,4
Ekipo-ondasunak74,8-13,8-25,8
Bitarteko ondasunak65,9-0,2-25,5
Energia104,7-1,8-6,7
ARABA   
Indize orokorra71,80,5-24,4
Ateratze-industriak65,812,0-36,4
Manufaktura-industria70,91,8-24,7
Energia elektrikoa, gasa eta ura92,5-16,6-17,3
BIZKAIA   
Indize orokorra76,8-7,0-20,1
Ateratze-industriak49,3-44,0-30,8
Manufaktura-industria69,6-10,5-23,2
Energia elektrikoa, gasa eta ura124,510,2-1,5
GIPUZKOA   
Indize orokorra74,4-5,2-21,2
Ateratze-industriak71,9-41,0-23,0
Manufaktura-industria72,8-6,3-22,1
Energia elektrikoa, gasa eta ura92,19,7-9,0

Oinarria 2005=100

(p)Behin-behineko datuak.

(1)Azken hileko urte arteko aldakuntza-tasa, aurreko urteko hil beraren aldean.

(2)t urteko urtarriletik azken hilera arteko aldi metatuaren urte arteko aldakuntza-tasa, t-1 urtearen aldi beraren aldean.

Data 2010ko Otsailaren 4a

Iturria: EUSTAT. Industri Produkzioaren Indizea (IPI)

Gora