Eustat

Eustat Euskadi.net

Industri produkzioaren indizea, hilaren eta ondasunen helburu ekonomikoaren arabera. Datu desestazionalizatuak. 2009

 GuztiraKontsumo-ondasunakEkipo-ondasunakBitarteko ondasunakEnergia
  GuztiraKontsumo-ondasun iraunkorrakKontsumo-ondasun ez-iraunkorrak      
 Indizeam/m-1(1)Indizeam/m-1(1)Indizeam/m-1(1)Indizeam/m-1(1)Indizeam/m-1(1)Indizeam/m-1(1)Indizeam/m-1(1)
2008              
Abendua90,1-6,685,3-7,073,7-4,390,4-7,996,6-7,784,3-7,9105,51,9
2009 (p)              
Urtarrila87,2-3,284,6-0,868,6-6,991,71,491,8-5,082,3-2,499,3-5,9
Otsaila86,9-0,385,71,370,42,692,50,891,1-0,880,9-1,7105,86,6
Martxoa83,4-4,082,4-3,865,0-7,790,2-2,486,6-5,077,9-3,7103,0-2,7
Apirila84,41,181,7-0,864,0-1,689,7-0,686,80,278,60,9105,62,5
Maiatza81,9-2,982,81,365,11,890,71,282,6-4,976,6-2,699,3-5,9
Ekaina82,50,784,52,059,9-8,195,55,382,5-0,177,71,5100,00,7
Uztaila82,1-0,684,1-0,558,3-2,795,70,282,90,477,1-0,797,6-2,4
Abuztua83,11,283,7-0,560,43,794,1-1,783,70,977,80,998,00,4
Iraila82,5-0,782,5-1,458,8-2,793,1-1,182,6-1,277,90,094,5-3,6
Urria83,71,582,1-0,558,6-0,392,5-0,684,22,078,10,399,95,7
Azaroa85,01,685,13,760,22,696,24,086,72,979,01,298,8-1,1
Abendua85,30,482,0-3,655,9-7,193,6-2,684,4-2,680,41,7104,55,9
               
2005100,7-100,1-100,4-99,9-100,4-100,8-100,2-
2006105,85,1101,61,6101,51,2101,71,7108,98,5105,95,0103,63,4
2007109,93,8102,10,5100,2-1,4103,01,3116,87,2110,54,4102,5-1,1
2008105,6-3,894,9-7,185,1-15,199,2-3,6113,9-2,5104,1-5,8107,54,9
2009 (p)84,0-20,583,4-12,062,1-27,093,0-6,385,5-24,978,7-24,4100,5-6,5

Oinarria 2005=10

(p)Behin-behineko datuak.

(1)Azken hileko aldakuntza-tasa, aurreko hilaren aldean

Data 2010ko Otsailaren 4a

Iturria: EUSTAT. Industri Produkzioaren Indizea (IPI)

Gora