Eustat

Eustat Euskadi.net

Industri produkzioaren indizea, hilaren eta lurralde historikoaren arabera. Datu gordinak. 2009

 Euskal AEArabaBizkaiaGipuzkoa
 Indizeam / m-12(1)At/At-1(2)Indizeam / m-12(1)At/At-1(2)Indizeam / m-12(1)At/At-1(2)Indizeam / m-12(1)At/At-1(2)
2008            
Abendua78,7-17,8-3,271,4-21,6-3,982,5-16,8-2,278,5-16,7-4,1
2009 (p)            
Urtarrila84,5-26,7-26,775,0-31,0-31,087,0-25,3-25,387,0-26,1-26,1
Otsaila87,3-24,9-25,878,1-32,9-32,090,1-21,9-23,689,4-23,7-24,9
Martxoa88,2-14,6-22,480,0-19,4-28,291,3-13,2-20,489,3-13,5-21,4
Apirila81,5-33,1-25,268,8-41,8-31,887,0-27,1-22,182,5-34,8-25,1
Maiatza84,0-28,1-25,874,5-34,9-32,584,9-26,1-22,988,4-26,5-25,4
Ekaina89,7-21,3-25,182,9-23,8-31,090,1-22,0-22,893,2-19,2-24,3
Uztaila93,7-23,7-24,889,2-24,5-30,094,5-23,8-22,995,3-23,2-24,2
Abuztua50,1-14,2-24,144,78,5-28,154,9-19,3-22,647,9-16,6-23,7
Iraila87,3-22,1-23,979,3-23,4-27,690,6-20,5-22,488,2-23,2-23,6
Urria89,0-21,6-23,783,1-25,8-27,490,2-19,5-22,191,0-21,4-23,4
Azaroa89,7-9,4-22,585,0-10,4-26,090,5-9,5-21,191,6-8,9-22,2
Abendua74,9-4,9-21,471,80,5-24,476,8-7,0-20,174,4-5,2-21,2
             
2005100,0--100,0--100,0--100,0--
2006104,94,94,9102,22,22,2105,55,55,5105,85,85,8
2007109,54,44,4104,62,42,4109,63,93,9112,26,16,1
2008106,0-3,2-3,2100,6-3,9-3,9107,3-2,2-2,2107,6-4,1-4,1
2009(p)83,3-21,4-21,476,0-24,4-24,485,6-20,1-20,184,9-21,2-21,2

Oinarria 2005=100

(p)Behin-behineko datuak.

(1)Azken hileko urte arteko aldakuntza-tasa, aurreko urteko hil beraren aldean.

(2)t urteko urtarriletik azken hilera arteko aldi metatuaren urte arteko aldakuntza-tasa, t-1 urtearen aldi beraren aldean.

Data 2010ko Otsailaren 4a

Iturria: EUSTAT. Industri Produkzioaren Indizea (IPI)

Gora