Eustat

Eustat Euskadi.net

Bidaiarien sarreren kopurua, jatorrika. Ostalaritza-establezimenduak 2009

 Euskal AEArabaBizkaiaGipuzkoa
 KOP.%KOP.%KOP.%KOP.%
GUZTIZKOAK1.991.790100,0285.049100,0947.369100,0759.372100,0
         
Estatua guztira1.388.44969,7217.92376,5656.85569,3513.67167,6
Andaluzia65.0833,312.2574,332.7563,520.0702,6
Aragoi46.4032,37.0482,516.7931,822.5623,0
Asturias43.8302,27.6792,722.6582,413.4931,8
Balearrak15.1810,81.9130,77.9880,85.2800,7
Kanariak15.3220,82.2160,88.1360,94.9700,7
Kantabria29.5771,55.3291,914.7751,69.4731,2
Gaztela-Mantxa27.3571,45.0541,811.7721,210.5311,4
Gaztela eta Leon86.4544,317.0926,036.8633,932.4994,3
Katalunia222.38211,230.51110,792.9369,898.93513,0
Valentziko Erkidegoa59.3633,011.1363,927.3782,920.8492,7
Extremadura11.4490,61.8960,74.8390,54.7140,6
Galizia55.7182,89.6893,425.7512,720.2782,7
Errioxa19.4871,02.4770,98.8530,98.1571,1
Madril278.13114,042.49714,9135.00114,3100.63313,3
Murtzia10.3710,51.8210,64.5760,53.9740,5
Nafarroa47.1002,45.1301,819.5712,122.3992,9
Euskal AE353.32417,753.50618,8185.73419,6114.08415,0
Ceuta eta Melilla1.9170,16720,24750,17700,1
         
Atzerria guztira603.34130,367.12623,5290.51430,7245.70132,4
Alemania52.9492,76.0082,128.0693,018.8722,5
Austria5.2260,32870,13.1380,31.8010,2
Belgika18.2790,92.6320,98.8850,96.7620,9
Danimarka4.4060,23670,12.2610,21.7780,2
Finlandia5.8290,31330,04.3360,51.3600,2
Frantzia148.9297,514.1645,058.0256,176.74010,1
Grezia1.9600,11520,11.2030,16050,1
Herbehereak20.5001,03.2381,19.2891,07.9731,0
Irlanda10.3550,55580,25.0300,54.7670,6
Italia39.7952,03.3851,222.0042,314.4061,9
Luxemburgo7830,0750,03570,03510,0
Portugal34.7871,77.6722,715.8891,711.2261,5
Erresuma Batua60.9813,19.2033,233.2943,518.4842,4
Suedia6.1170,35040,23.3680,42.2450,3
Europako besteak38.0551,93.2701,119.3222,015.4632,0
Iberoamerika45.1712,34.6881,621.6262,318.8572,5
USA-Kanada45.5802,34.0171,419.2482,022.3152,9
Japonia7.6290,43530,13.9650,43.3110,4
Beste herrialdeak56.0102,86.4202,331.2053,318.3852,4

Data 2010ko Urtarrilaren 19a

Iturria: EUSTAT. Establezimendu Turistiko Hartzaileen Inkesta.

Gora