Eustat

Eustat Euskadi.net

15 urteko eta gehiagoko Internet erabiltzailea, merkataritza elektronikoarekiko erlazioaren eta lurralde historikoaren arabera. Urteko batez bestekoa (milakotan). 2009

 Euskal AEArabaBizkaiaGipuzkoa
Erosi duten erabiltzaileak(a)236,642,9124,069,7
Bidaiak, oporretako alojamenduak71,013,639,717,7
Elektronika24,06,69,38,1
Ikuskizunetako sarrerak39,95,319,615,0
Liburuak, aldizkariak28,34,018,36,0
Musika, musika-tresnak13,61,59,72,4
Kirol-materiala, arropa47,26,421,619,1
Bestelako produktuak edo zerbitzuak9,52,66,90,0
Etxerako produktuak35,25,719,310,3
Informatika-materiala14,13,66,63,9
Softwarea, bideojokuak13,10,66,95,6
Erosketak ordaintzeko modua(a)    
Kreditu-txartel bidezko ordainketa164,428,386,349,8
Kontu korronte bidezko ordainketa38,46,618,113,7
Jasotzean ordaintzeko33,36,716,210,3
Abonu edo harpidetza bidezko ordainketa0,20,00,00,2
Bestelako ordainketa-mota bat12,81,89,81,2
Ordainketa-segurtasunaren gaineko iritzia    
Handia66,2744,314,9
Nahikoa 108,323,851,832,7
Txikia49,39,123,516,7
Batere ez12,73,04,45,3

(a)Erantzun anitzeko galdera.

Data 2009ko Maiatzaren 15a

Iturria: EUSTAT. Informazioaren Gizarteari buruzko Inkesta -IGI familiak.

Gora